FACEBOOK ZDE

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprvé do knihovny

Kdy se vypravit poprvé do knihovny? Mnohé děti knihovnu navštěvují už jako předškoláci, se svými rodiči nebo prarodiči. Pro jiné je nejlepší čas ve chvíli, kdy nastoupí do první třídy a začínají se učit číst. Knihovna Ždánice dlouhodobě usiluje o to, aby si prvňáčci našli cestu ke knihám a literatuře i k nám do knihovny.

V rámci projektu Poprvé do knihovny čeká žáky prvních tříd:
• návštěva v knihovně a hravé seznámení s tím, jak to u nás chodí
• beseda se spisovatelem
• slavností zakončení a pasování na Rytíře čtenářského řádu
• všechny děti získávají jako odměnu knihu a registraci v knihovně zdarma

 

"Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka" - školní rok 2022/2023

čtvrtek 08.06.2023

V dětském oddělení proběhlo moc milé setkání se spisovatelkou dětských knih Petrou Martiškovou a dětí z přípravné a první třídy. Děti se dozvěděly o tom, jak vzniká kniha, kdo všechno se na přípravě knihy podílí, jak se tvoří ilustrace. Proběhlo autorské čtení z knihy Velké dobrodružství malého dráčka. Pro všechny žáky to bylo první setkání se skutečnou spisovatelkou. Na závěr si děti odnesly pracovní list ke knize a snad i velkou chuť ke čtení.

Zobrazit více informací

Pasování na čtenáře 10. 6. 2022

pátek 10.06.2022

V pátek 10. června bylo dopoledne v knihovně opravdu krásně... a živo. Přišli čerství čtenáři z 1. třídy s jejich paní učitelkou, navštívil nás také pan ředitel MZŠ Ždánice nebo pan starosta města Ždánic. Ale kdo nesměl chybět, tak byl pan rytíř, který děti slavnostně pasoval na čtenáře. Všem dětem gratuluji k titulu ČTENÁŘE a budu se těšit třeba při vaší návštěvě knihovny. Děti obdržely kartičku do knihovny, knihu a pasovací listinu. Mimo to, byli také vyhlášení tři nejlepší čtenáři a oceněni z rukou pana starosty.

Zobrazit více informací

Beseda s Petrou Martiškovou 3.6.2022

pondělí 06.06.2022

V pátek 3. června k nám do knihovny zavítala dětská spisovatelka paní Petra Martišková, která se věnuje psaní knih jak pro mladší školní věk, tak pro teenagery. Na besedu se spisovatelkou se přišla podívat první třída s paní učitelkou Mgr. Danou Horňákovou. Většina dětí se tak s pravou spisovatelkou setkala poprvé a byl to pro ně velký zážitek. Paní spisovatelka vyprávěla o knize Velké dobrodružství malého dráčka, ze které jsme si také četli. Povídali jsme si o tom jak vzniká kniha a ilustrace a nechyběly také zajímavosti z přírody nebo představení zvířecích rekordmanů. Beseda se nám všem moc líbila. Byla velmi poučná a děti si tak mimo jiné mohly zopakovat některé učivo z přírodovědy. Věřím, že jsme si všichni besedu moc užili. Paní spisovatelce děkujeme za návštěvu.

Zobrazit více informací

Prvňáčci v knihovně - 18.3.2019

pondělí 01.04.2019

Začátkem března 2019 přišli na program do knihovny 1. třída MZŠ Ždánice. Děti se tak mohli seznámit formou vyprávění se spisovatelem Ondřejem Sekorou a jeho knihami, s jeho nejznámější knižní postavou Ferdou mravencem a jeho kamarády, a nechyběly také různé hry, písničky nebo omalovánky. Děkuji za milou návštěvu.

Zobrazit více informací

Beseda s Jiřím Šanderou 10.10.2018

pondělí 01.04.2019

Ve středu 10. 10. 2018 v dopoledních hodinách navštívil MZŠ ve Ždánicích autor dětských knih pan Jiří Šandera. Beseda se týkala žáků 1. a 2. třídy MZŠ Ždánice a celý program se odehrál v gymnastickém sále v prostorách školy. Návštěva dětského autora byla zorganizována Městskou knihovnou Ždánice v rámci projektu Jižní Morava čte, kterého je knihovna součástí.

Zobrazit více informací