FACEBOOK ZDE

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beseda s Jiřím Šanderou 10.10.2018

Ve středu 10. 10. 2018 v dopoledních hodinách navštívil MZŠ ve Ždánicích autor dětských knih pan Jiří Šandera. Beseda se týkala žáků 1. a 2. třídy MZŠ Ždánice a celý program se odehrál v gymnastickém sále v prostorách školy. Návštěva dětského autora byla zorganizována Městskou knihovnou Ždánice v rámci projektu Jižní Morava čte, kterého je knihovna součástí.

Jiří Šandera, rodák okresu Blansko, miloval už od dětství knihy, ale impulsem k napsání jeho první knihy byly až jeho děti.  Jeho první pohádkový příběh vznikl na zahradě v houpací síti, a proto není divu, že se děj příběhu odehrává v prostředí rostlin. Ocenění za povídku „Jak šel Pár facek do školy“ v soutěži ŘEHEČSKÁ SLEPICE v roce 2003 Jiřího Šanderu motivovalo proměnit jeho rukopisy v knihu. Momentálně má spisovatel na kontě 11 dětských knih pro děti předškolního i školního věku.

Jsme rádi, že se Jiří Šandera vydal právě do Ždánic, představit některé ze svých knih a popovídat dětem o svém spisovatelském životě. Kromě vyprávění a čtení úryvků z jeho knih si pan spisovatel připravil pro děti hádanky, poznávání písmenek a nechyběly ani dotazy na pana spisovatele od dětí, které byly mnohdy velmi zajímavé. Na konci besedy proběhla menší autogramiáda, kdy se pan Šandera podepsal některým dětem do právě zakoupené knihy. I naše knihovna nezůstala pozadu a zakoupila si dvě knihy, které ji ve fondu chyběly. Beseda se nám velmi líbila. Z pana spisovatele sršela po celou dobu dobrá nálada a optimismus a byla to opravdu velmi příjemná, poutavá a hlavně zábavná beseda. 

„Beseda s autorem byla spolufinancována Jihomoravským krajem“

Bc. Aneta Valihrachová
Městská knihovna Ždánice